Dom parterowy bez podpiwniczenia z poddaszem nieużytkowym.

W pierwszym etapie nie będzie budowany garaż i warsztat.

Powierzchnia zabudowy I etapu to 182m2 a powierzchnia użytkowa 152m2, po dobudowaniu garażu i warsztatu powierzchnie zwiększą się do odpowiednio 219 i 184m2.

Fundamentem będzie płyta grzewcza legalett. Monolitycza płyta zbrojona z kanałami, którymi będzie krążyć powietrze ogrzewane elektrycznie i ogrzewać całą podłogę.

Dom będzie w konstrukcji szkieletowej z deskami jako poszycie zewnętrzne. W przyszłości na to będzie położone ocieplenie z wełny mineralnej a na to tynk. Ściany zewnętrzne będą ocieplone "od wewnątrz" izolacją celulozową Termex (ekologiczna, zabezpiecza drewno przed grzybami i szkodnikami, niepalna, radzi sobie z wilgocią) a wewnętrzne ekomatą z Czarnkowa (izolacja z włókien drzewnych bez forlmadehydu).

Dach z prefabrykowanych wiązarów/kratownic wyprodukowanych w zakładzie. Dach dwuspadowy, prosty bez okien połaciowych. Pokrycie najprawdopodobniej blachodachówką

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i Gruntowym Wymiennikiem Ciepła zbudowanym pod płytą fundamentową.

Spiżarnia będzie nieogrzewana i będzie w niej utrzymywana temperatura około 10C przy pomocy małego gruntowego wymiennika ciepła i wentylatora.

Na początku będzie szambo a potem przydomowa glebowo-korzeniowa (trzcinowa) oczyszczalnia ścieków.

Orientacyjny koszt brutto to około 240 000 zł za dom gotowy do zamieszkania.

Pytania proszę wysyłać tu. Na internetowym Forum Muratora prowadzimy dziennik budowy a tu można obejrzeć zdjęcia z budowy.